İçerik Oluştururken Unutmamanız Gereken 3 Kural

dipamer Kasım 16, 2018 0 Comments

Her başarılı dijital pazarlamacının pazarlama bütçesinden en yüksek getiriyi elde etmelerini sağlamak için ilk yaptığı şeyi bilmek ister misiniz? Çok basit: hedef belirleme. Bu, kampanyalarını verimli ve uygun maliyetli bir şekilde yürütmeyi bilen herhangi bir dijital pazarlamacı için kesinlikle gerekli bir uygulamadır.  Birkaç basit ipucu ile zaman kaybetmeden aynı şeyi yapabilirsiniz! Bu yazımızda, her meraklı dijital pazarlamacının tüm pazarlama hedeflerine ulaşmalarını hedeflediklerinden emin olmak için attığı ilk adımlar konusunda size rehberlik edeceğiz. Kazanmak için hazır olun!

Dikkat! Şu anda düşündüğünüz içerik planlaması markanıza uygun olmayabilir. Her zaman doğrudan şirketinizle ilgili bilinçli kararlar alın. Aksi takdirde, mesajınız hedef kitleye iletilmez ve zamanınızı, çabanızı ve paranızı boşa harcarsınız.

1. HEDEFLERİNİZİ BELİRLEYİN

İlk adım, hangi hedeflere ulaşmak istediğinizi açıkça belirlemektir. Spesifik olmalısınız. Marka bilinirliğini mi arttırmak istiyorsunuz? Dönüşüm hedefiniz mi var? Keşfedilmenize yardımcı olabilecek güçlü bir etkileyici ağı kurmak ister misiniz? Sosyal medyayı kullanmaya ne dersiniz?

2. ÖZGÜN OLUN!

Neye çalıştığınızı tam olarak anlamanız ve hedeflerinize ulaşma sürecinizi azaltmanıza yardımcı olmak için özgün ve kesin kararlar almak önemlidir. Hangi hedef kitleye hitap ediyorsanız o hedef kitleye özgü çalışmalar yapmalısınız.

  • Hedef kitlenizi belirlediniz mi?
  • Stratejiniz, şirketinizin pazarlama bütçesi dahilinde sürdürülebilir ve uygun fiyatlı mı?
  • Stratejileriniz ölçümlenebiliyor mu?
  • Şirketinizin hedeflerini karşılayabilen bir stratejiniz mi var?

3. HEDEFLERİNİZİ ASLA UNUTMAYIN!

İşletmeniz için sağlam bir vizyon oluşturmak, dijital pazarlama bütçenizi planlamanın ilk adımıdır. Şirketiniz için bir şey organize ederken daima nihai hedeflerinizi göz önünde bulundurun. İşletmenizde hangi adımların atılacağına karar verirken, Adım 1’de ana hatlarıyla belirttiğiniz hedeflere ulaşmanıza nasıl yardım edeceklerini kendinize sorun. Bu yolda kalmanızı sağlayacak ve bütçenizi başarmanıza yardımcı olmayacak her şeye harcamayı önleyecektir.

Başarının bir sırrı yoktur. Sıkı çalışma ve her zaman en iyilerle çalışmak başarıya giden yolda size yardımcı olacaktır.

Bütçeniz ilerledikçe ve geliştikçe, hedeflerinizi asla aklınızdan çıkarmadan gelişmeye devam edin. Odaklanın ve hedeflerinizi hatırlayın – her zaman bir sonraki adımınızın ne olacağını hedefleriniz size söyleyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir